Akcje charytatywne w naszej szkole

Pracę wolontariacką można opisywać na wiele sposobów, a samą ideę wolontariatu analizować z wielu punktów widzenia. Każdy z nas ma swoją definicję wolontariatu, wynikającą z osobistych odczuć, jakie się z nim wiążą. Co mówili o tym zjawisku ludzie cenieni przez całą ludzkość?

Najlepszą drogą do odnalezienia samego siebie jest zagubienie się w służeniu innym. /Ghandi/

Spałam i śniłam, że życie jest samą przyjemnością, obudziłam się i spostrzegłam, że życie jest służbą na rzecz innych. Służyłam i zobaczyłam, że służba jest przyjemnością. /Matka Teresa z Kalkuty/

Najbardziej niezmiennym i ważnym pytaniem życia jest: Co robisz dla innych? / Martin Luther King Jr./

Obym nigdy nie był tak zajęty swoimi sprawami, by nie zareagować na potrzeby innych ze współczuciem i życzliwością. /Thomas Jefferson/

Posiadanie wielkiego serca nie ma nic wspólnego z wartością twojego konta bankowego. Każdy ma coś, co może dać innym." /Barbara Bush/

30 września 2014 roku w Szkole odbyła się loteria fantowa, z której dochód został przeznaczony na stypendia dla Naszych uczniów. Udało się zebrać kwotę 200 zł. Wszystkim Darczyńcom serdecznie dziękujemy!!!!!

5 października 2014 roku w kościele św. Marii Magdaleny w Witkowicach uczniowie naszej zbierali datki na stypendia dla Swoich kolegów i koleżanek. Bardzo wzruszyła nas hojność darczyńców.