WYPRAWKA SZKOLNA rok szkolny 2015/2016

Informujemy, że planowane jest realizowanie Rządowego programu pomocy uczniom- „Wyprawka szkolna” dla uczniów:

1. Kryterium dochodowe 574zł netto na członka w rodzinie- klasa III szkoły podstawowej

lub

1. Posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego dla uczniów słabowidzących, niesłyszących, słabosłyszących, z niepełnosprawnością ruchową, w tym
    z afazją, z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera, z niepełnosprawnością intelektualną
    w stopniu lekki, umiarkowanym lub znacznym, z niepełnosprawnościami sprzężonymi- klasy III, V i VI szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum ( bez względu na wysokość dochodu
    na osobę w rodzinie)

Pozostałe informacje zostaną podane w ostatnim tygodniu sierpnia- ogłoszenie na drzwiach wejściowych
do szkoły.
Osoby zainteresowane prosimy o pobieranie faktur przy zakupie podręczników.

--------------------------------------------------------------

Program „ Pierwszy dzwonek”

Dotyczy uczniów z rodzin wielodzietnych +3 szkoła podstawowa i gimnazjum

Dofinansowanie zakupu artykułów edukacyjnych i podręczników. Pomoc może być przyznawana uczniom będącym członkami rodziny wielodzietnej +3, w której dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 150% kwoty kryterium dochodowego na osobę w rodzinie tzn. 684zł. na osobę w rodzinie oraz miejsce zamieszkania to Gmina Miejska Kraków.

W ramach postępowania o przyznanie pomocy nie przeprowadza się rodzinnego wywiadu środowiskowego.

Wniosek można pobrać u pedagoga szkolnego ( s.26) lub w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

Wypełnione wnioski należy złożyć do 5 lipca 2015r. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej ul. Radzikowskiego 37 Kraków w godz. 8:00- 15:00.

Więcej informacji pod numerem telefonu (12) 636-77-98