„Kocham Cię, Polsko!” – świętujemy Dzień Niepodległości. Wyniki

„Kocham Cię, Polsko!” – świętujemy Dzień Niepodległości.

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii Polski.
W tym roku uroczystości z okazji Święta Niepodległości w naszej szkole miały trochę inny charakter. Chcieliśmy udowodnić, że można połączyć pamięć o ważnej przeszłości z nastrojem radosnym. Pokazaliśmy, że cieszymy się z bycia Polakami i że kochamy naszą ojczyznę i znamy jej historię.

Wiele klas zaangażowało się w ten projekt. Uczniowie klas młodszych przygotowali piękne plakaty, na których pokazali za co kochają Polskę. Starsi uczniowie wykonali portrety marszałka Józefa Piłsudskiego oraz plakaty o tematyce patriotycznej.

Najważniejszym punktem obchodów był turniej historyczny poświęcony dziejom narodu polskiego w latach 1772-1918 oraz osobie Józefa Piłsudskiego. Zasady konkursu oraz konkurencje zostały opracowane przez panią Dagmarę Nawrocką na podstawie popularnego teleturnieju „Kocham Cię Polsko”.

Konkurs rozegrany został 10 listopada 2017r. W jury zasiadały : w podwójnej roli eksperta i przewodniczącej jury- pani Dyrektor Maria Lachowicz – Stankiewicz, pani Kinga Gilewska- w roli drugiego eksperta oraz pani Katarzyna Sobiecka-Adamska. Gospodarzami uroczystości byli Magdalena Kamykowska i Jakub Wiatr.

W turnieju konkurowały dwie drużyny 14-osobowe, w skład których weszli reprezentanci poszczególnych klas IV-III gimnazjum. Kapitanem drużyny Białych został Andrzej Suder (IIIo), na czele drużyny Czerwonych stanęła Irena Worobkiewicz (IIId).

Turniej składał się z VIII rund z pytaniami i zadaniami o różnym stopniu trudności, zakończonych Wielkim Finałem: Balonami Fortuny. Po wyrównanej i zaciętej walce zwyciężyła ostatecznie drużyna Czerwonych. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy wiedzy i życzymy dalszych sukcesów!

Organizator konkursu: Dagmara Nawrocka-Gintowt

Oprawa muzyczna: Michał Kossakowski i Małgorzata Konieczny