Konkurs AMBASADOR SZKOLNEJ WYNALAZCZOŚCI 2018

Drodzy uczniowie!

Zachęcamy do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie AMBASADOR SZKOLNEJ WYNALAZCZOŚCI 2018 organizowanym przez Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej !!!

W konkursie mogą brać udział uczniowie do 14 roku życia.

Celem konkursu jest wyróżnienie najciekawszych projektów wynalazków lub innych rozwiązań technicznych, gier planszowych lub komputerowych wymyślonych przez dzieci, promocja kreatywności, nauka współpracy i orientacji na rozwiązywanie problemów.

Do KONKURSU można zgłaszać projekty w kategoriach:

a)    wynalazki lub inne rozwiązania techniczne (w tym ulepszenia już istniejących narzędzi, np.: łopatki do piaskownicy, ołówka, grzebienia, spełniające wymogi funkcjonalności i przedstawione w formie wykonanego ręcznie prototypu.

b)   gry planszowe lub komputerowe (z zastosowaniem Kodu, Scratch MIT lub dowolnego innego programu).

Projekty można składać u szkolnego koordynatora projektu

p. Moniki Satoły do końca kwietnia !!!

Uroczyste wręczenie nagród laureatom i wyróżnionym odbędzie się 2 czerwca 2018 r.
w siedzibie Urzędu Patentowego RP.

Na zwycięzców czekają dyplomy oraz nagrody rzeczowe i finansowe.

Zachęcamy was tym bardziej, iż w zeszłym roku dwie uczennice z naszej szkoły Joanna Wielek i Natalia Sułowska z tegorocznej klasy 5b zostały laureatkami konkursu i odebrały nagrody siedzibie Urzędu Patentowego RP w Warszawie wraz ze swoimi mamami oraz opiekunem p. Moniką Satołą.

Szkolny koordynator konkursu: p.Monika Satoła