PROGRAM STYPENDIA ŚW. MIKOŁAJA

Szanowni Państwo !

Już od trzech lat nasza szkoła bierze udział w Programie Stypendia św. Mikołaja (Solidarni).

Jest to nowatorska forma przyznawania stypendiów zdolnym uczniom w celu umożliwienia im rozwoju indywidualnych zdolności oraz realizacji zainteresowań. Większość programów stypendialnych działa w oparciu o wnioski rozpatrywane na zewnątrz. W tym przypadku o wszystkim decydujemy sami. To my najlepiej znamy naszych uczniów, ich talenty, uzdolnienia i zainteresowania oraz ich potrzeby w realizacji marzeń edukacyjnych. Sami także zbieramy fundusze na stypendia. Od ilości zebranych pieniędzy zależy, ilu zdolnym uczniom możemy te stypendia przyznać. Fundatorem stypendium może być każdy, kto zadeklaruje chęć niesienia takiej pomocy w dowolnej kwocie pieniężnej i na dowolny okres czasu. Dajmy szansę utalentowanym dzieciom na dalszy rozwój. Ten program stypendialny zwraca uwagę na potrzeby innych i jednocześnie uczy solidarności międzyludzkiej nasze dzieci. Jeżeli ktoś z Państwa doznał w życiu czegoś dobrego od kogoś innego, to może warto się zastanowić, czy nie odpłacić dobrocią za to co otrzymał. Solidarni dają Państwu ku temu wielką szansę. Wspólnie w kogoś zainwestujemy, kto potem dzięki temu, że sam otrzymał pomoc, kiedyś tej pomocy udzieli innym…….. a może i nam samym? Nigdy nie wiadomo, jak ułoży nam się dalsze życie. Jako kadra pedagogiczna i uczniowie podejmujemy wiele działań, aby zebrać jak najwięcej funduszy na program stypendialny, z którego od początku korzysta nasza młodzież. Efektem tej pracy jest 2-krotne zdobycie tytułu „Solidarnej Szkoły” , czyli 1 miejsca w całej Polsce. Bardzo zależy nam na rozwoju naszych zdolnych uczniów i głęboko wierzę, że Rodzicom, Absolwentom i innym Sympatykom tej Szkoły również ta sprawa nie jest obojętna.

Maria Lachowicz-Stankiewicz dyrektor ZSP nr 2 w Krakowie