REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA NA DYŻUR WAKACYJNY SIERPIEŃ 2022

DYŻUR WAKACYJNY – w SIERPNIU !

Samorządowe Przedszkole nr 39 w Krakowie

Informujemy, że nasze przedszkole pracuje w okresie wakacji

od 01.08.2022 r.  do 31.08.2022 r.

W LIPCU przedszkole jest nieczynne.

Zasady organizacji dyżuru wakacyjnego w Samorządowym Przedszkolu nr 39

w Krakowie w miesiącu sierpniu 2022:

1.     Dyżur wakacyjny jest organizowany dla dzieci uczęszczających w danym roku szkolnym do przedszkoli prowadzonych przez Gminę Miejską Kraków.

1.     Informacja o zapisach dzieci do Przedszkola podana jest w formie ogłoszenia umieszczonego na stronie internetowej Przedszkola.

1.     Postępowanie rekrutacyjne przeprowadza komisja rekrutacyjna powołana przez Dyrektora.

1.     W okresie wakacji będą utworzone dwie grupy przedszkolne (50 dzieci ).

1.     Opieka w miesiącach wakacyjnych organizowana jest tylko dla tych dzieci, których oboje rodzice pracują – wymagane oświadczenie obojga rodziców pracujących w miesiącu sierpniu.

1.     O przyjęciu na dyżur decyduje:
  •         kolejność zgłoszenia
  •         kompletność dokumentów (karta zapisu).

1.     W pierwszejkolejności będą przyjmowane dzieci aktualnie uczęszczające do Samorządowego Przedszkola nr 39, przyjęcie według kolejności zgłoszeń.

1.     W przypadku wolnych miejsc odbędzie się rekrutacja na dyżur wakacyjny  dla dzieci z innych przedszkoli.

1.     Liczba  miejsc w Przedszkolu, dostępnych dla dzieci nie uczęszczających w danym roku szkolnym do Samorządowego Przedszkola nr 39 w Krakowie w sierpniu 2022 r, jest równa liczbie jaka jest niezbędna do dopełnienia oddziałów, utworzonych z dzieci aktualnie uczęszczających do Przedszkola, tak aby każdy oddział liczył 25 osób w grupie.

1. Zapisy do Przedszkola prowadzi się w następujących terminach:
  •         4 kwietnia - 8 kwietnia  2022 – zgłaszanie przez rodziców dzieci aktualnie zapisanych do Samorządowego Przedszkola nr 39
  •         25 kwietnia 2022 – podanie informacji na stronie Przedszkola o wolnych miejscach dla dzieci nie będących wychowankami Samorządowego Przedszkola nr 39.

1. Zgłoszenia na dyżur  ( karty zgłoszeń)  przyjmowane będą  w księgowości Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 (od poniedziałku do piątku w godz. 8-14, tel: 12415 47 08).

1. Potrzebne dokumenty:
  •         karta zapisu dziecka będzie dostępna na stronie internetowej Przedszkola i na portierni w budynku szkoły,
  •          potwierdzenie woli uczęszczania na dyżur będzie uzupełniane w terminie późniejszym.

Karta zapisu na dyżur wakacyjny

1. Dokumentację zgromadzoną w czasie postępowania rekrutacyjnego do Przedszkola przechowuje się w sekretariacie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2.

1. Dane osobowe kandydatów zgromadzone w celach postępowania rekrutacyjnego oraz dokumentacja postępowania rekrutacyjnego są przechowywane nie dłużej niż do końca okresu, w którym dziecko korzysta z wychowania przedszkolnego.

Prosimy rodziców o przemyślane i rozważne dokonywanie zapisu dziecka na dyżur wakacyjny, ponieważ na podstawie wykazu dzieci zgłoszonych dyrektor przedszkola ustala plan pracy nauczycieli i pozostałych pracowników przedszkola.