Święto Szkoły – „Zlot Jerzyków” odwołany

Kochani Uczniowie ,
Drodzy Nauczyciele,
Szanowni Rodzice,

Zbliża się zaplanowane na 28 kwietnia 2020 r. – tradycyjnie w naszej Społeczności – Święto Szkoły w formie „Zlotu Jerzyków”. Mieliśmy wiele planów dotyczących wspólnego świętowania, które w związku z okolicznościami musimy odwołać.

Nie jest to zatem dzień wolny od zajęć dydaktycznych – pracujemy zgodnie z planem.

Możemy jednak , a nawet powinniśmy poznawać i pogłębiać naszą wiedzę o Patronie Szkoły – Jerzym Bińczyckim , który był nie tylko wybitnym Aktorem, ale także wspaniałym Człowiekiem oraz Uczniem Szkoły Podstawowej Nr 68 w Krakowie.

Zachęcamy Was do różnorodnej aktywności na temat Patrona Szkoły ( np. prace plastyczne, piosenki, wiersze , scenki itp. w zależności od inwencji kreatywnej dot. życia i   dorobku artystycznego Jerzego Bińczyckiego). Z nadesłanych prac stworzymy collage pod hasłem: „Święto Szkoły – Zlot Jerzyków 2020 zdalnie”, który stanie się trwałą pamiątką po czasie, który obecnie przeżywa nasza szkolna Społeczność i cały świat. Prace można przesyłać w terminie do 8 maja 2020 r.  (adres podany w wiadomości w Librusie).

Zapraszamy Was także na spacer po Szkole, byście nie zapomnieli szkolnych ścieżek i nie pobłądzili, kiedy już wrócimy do budynku ( zsp2.krakow.pl ) – Galeria, Aktualności, Nasz Patron.

Myślę, że każdy w tym nieco innym świętowaniu znajdzie coś dla siebie, by przypomnieć sobie, że jesteśmy wyjątkową Społecznością Szkoły Podstawowej Nr 68 im. Jerzego Bińczyckiego
w Krakowie. Zapraszam Was bardzo serdecznie, bo jak mówi mądra sentencja: „Ten, kto chce pozostać w dobrym zdrowiu, powinien unikać smutnych nastrojów i zachowywać radosny umysł.”. Jestem przekonana, że powodów do radości „mimo wszystko”, każdy znajdzie zdecydowanie więcej.

Maria Lachowicz-Stankiewicz

Dyrektor ZSP nr 2 w Krakowie