„Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”.

Nasza szkoła przystąpiła do realizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie projektu, w ramach którego szkoła podejmuje działania zmierzające do podniesienia poczucia bezpieczeństwa i dzięki którym może ubiegać się o certyfikat „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”.

Na początek pedagodzy szkolni przeprowadzili wśród uczniów, rodziców i nauczycieli ankiety badające poczucie bezpieczeństwa w naszej szkole. Na podstawie wyników badań określono priorytety podejmowanych działań:

- zwiększenie bezpieczeństwa uczniów na korytarzach i w szatniach,

- dopilnowanie, aby wszyscy uczniowie, którzy po zakończeniu zajęć pozostają na terenie szkoły przebywali na świetlicy szkolnej.

Następnie opracowano Zintegrowany Plan Działań w trzech głównych obszarach: organizacyjnym, wyposażenie techniczne oraz infrastruktura.