Trzeci konkurs doświadczeń przyrodniczych dla klas I – VII „CZTRY ŻYWIOŁY

Trzeci konkurs doświadczeń przyrodniczych dla klas I – VII

„CZTRY ŻYWIOŁY”

połączony z konkursem prezentacji multimedialnych
pt. „Cuda polskiej flory i fauny”

Cele konkursu.

1. Rozwijanie zainteresowań samodzielnego wykonywania doświadczeń uczniów.

2. Popularyzowanie nauk przyrodniczych wśród uczniów.

3. Wdrażanie uczniów do samodzielnej pracy nad rozwijaniem i rozszerzaniem wiadomości zdobytych na lekcjach.

4. Pobudzanie uczniów do twórczego myślenia.

5. Propagowanie nauk przyrodniczych,

6. Pobudzanie wśród uczniów kreatywności i umiejętności logicznego myślenia.

Uczestnicy konkursu

Uczestnikami konkursu mogą być wszyscy uczniowie klas I –VII SP.

Przebieg konkursu

Zgłoszeń do konkursu należy dokonywać u p. mgr Moniki Satoła lub u p.Moniki Wiącek do dnia 30.05.2017 rok poprzez złożenie otrzymanych wcześniej
SPRAWOZDŃ Z DOSWIADCZENIA W TRZECIM SZKOLNYM KONKURSIE DOŚWIADCZEŃ PRZYRODNICZYCH
„CZTERY ŻYWIOŁY”

Kryteria oceny.

Przedmiotem konkursu jest doświadczenie przyrodnicze zaplanowane i przeprowadzone przez zgłoszone do konkursu przez ucznia lub dwuosobowe zespoły uczniowskie.

Przeprowadzenie doświadczenia nie powinno trwać łącznie z przygotowanie dłużej niż 5 minut. Wszystkie materiały niezbędne do przeprowadzenia doświadczenia przygotowywują uczniowie we własnym zakresie. Każdy uczestnik ma prawo do przeprowadzenia maksymalnie dwóch prób w obecności organizatora konkursu (doświadczenie może być nagrywane przez organizatora konkursu). W przypadku kiedy uczeń uzna, że próba jest udana nie ma potrzeby wykonywać pozostałych prób. Jeżeli uczeń nie przybył wyznaczonym terminie, aby przeprowadzić doświadczenie, uważa się że zrezygnował z udziału w konkursie.

Ocenie będzie podlegać:

a)      poprawne i samodzielne wykonanie doświadczenia,

b)      oryginalne ujęcie tematu,

c)      poprawność sformułowanych wniosków,

d)      estetyka pracy,

e)      poziom trudności wykonanej pracy.

Decyzje Komisji Konkursowej są ostateczne i nie ma od nich odwołania.

Zakres materiału

Dowolnie wybrane doświadczenie przyrodnicze.

UWAGA! Uczeń lub zespół zgłaszający doświadczenie muszą uzyskać zgodę na wykonanie doświadczenia u nauczycieli koordynujących zmagania.

Konkursem prezentacji multimedialnych
pt. „Cuda polskiej flory i fauny”

Uczniowie bądź dwuosobowe zespoły uczniowskie, które chcą przystąpić
do rywalizacji w konkursie prezentacji multimedialnych pt. „Ciekawostki
ze świata nauki” proszeni są o przesłanie swoich prezentacji na adres mailowy: monika.satola@gmail.com do 26.05.2017 roku. W mailu proszę podać autora (autorów) pracy.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE
ŻYCZYMY SUKCESÓW !