Wybory Książek 2015

W dniach 2-20 marca 2015 roku odbywały się wybory książek w naszej szkole.

Udział w nich wzięły klasy 1-6 szkoły podstawowej oraz 1-3 gimnazjum.

Wybory zostały przeprowadzone w bibliotece szkolnej, przy obecności nauczyciela bibliotekarza oraz nauczyciela WOS-u. Duże zaangażowanie w zorganizowaniu i przeprowadzeniu wyborów wykazał samorząd szkolny. Uczniowie ze Szkolnej Rady Uczniowskiej przygotowali i rozwiesili plakaty informacyjne oraz brali aktywny udział w pracach komisji wyborczej.

Uczniowie biorący udział w wyborach wysłuchiwali krótkich prelekcji z zakresu wiedzy o wyborach parlamentarnych i samorządowych. Zostali zapoznani z mechanizmami demokracji bezpośredniej oraz sposobami obliczania głosów.

Podczas przeprowadzenia wyborów biblioteka szkolna zamieniła się w salę wyborczą. Na środku został postawiony stół przy którym pracowała komisja wyborcza, do której podchodził każdy uczeń, aby się podpisać i pobrać kartę do głosowania. Uzupełnioną kartę wrzucano do urny wyborczej, która została wykonana specjalnie na tą okazję . Głosy zostały policzone przez uczniów . Wszystkie te działania były podjęte, aby wybory książek w naszej szkole był wiernym odzwierciedleniem wyborów demokratycznych.

Wyniki wyborów