CZAS NA MIŁOŚĆ: ALMA SPEI – DOMOWE HOSPICJUM DLA DZIECI W NASZEJ SZKOLE.

"Joasia, nasza wolontariuszka, przyszła pomagać w hospicjum, żeby odbyć karę za złe zachowanie. Miała być tu na chwilę, została na dłużej. Opowiadała, że nic nie mówiące, pozornie nieobecne dzieci, którymi się opiekowała otworzyły jej oczy na dobro. Zrobiły to, co nie udawało się przez lata wykształconym pedagogom, nauczyły Aśkę bezwarunkowej miłości..."

Czwartek był dla naszej młodzieży wyjątkowy. Uczniowie wzięli udział w spotkaniu z Robertem Rajcą – opiekunem wolontariatu w Hospicjum dla dzieci ALMA SPEI.

To spotkanie było dla wielu naszych uczniów wzruszającym doświadczeniem, dzięki któremu mogli poznać historie swoich rówieśników zmagających się z nieuleczalnymi chorobami.
Opiekun wolontariuszy, opowiedział także o pacjentach hospicjum, którzy już odeszli, ponieważ pod opiekę placówki trafiają dzieci, które cierpią na nieuleczalne, postępujące choroby.
Klasy VI i VII poznały historię Mai - film"Z rurką przez życie", a klasy II gimnazjum, historię młodych ludzi, którzy dzięki wolontariatowi w Alma Spei zmienili swoje życie – film "Pokonać siebie". Spotkanie było również zachętą do zaangażowania się w wolontariat oraz wiele akcji, które ogranizuje ALMA SPEI. Aby zostać wolontariuszem należy skontaktować się z hospicjum poprzez stronę internetową (http://almaspei.pl/zostan-wolontariuszem/), wypełnić ankietę, odbyć rozmowę oraz podpisać umowę o współpracy.

Hospicjum i jego wolontariusze, przywracają małym pacjentom radość dzieciństwa, a bliskim dają czas na miłość i pożegnanie.