IV b w Archiwum Narodowym i Manufakturze Czekolady

Jeszcze przed feriami klasa IV b udała się na lekcję pokazową do Archiwum Narodowego w Krakowie.

Uczniowie zapoznali się z eksponatami jakie przechowuje archiwum. Były to dokumenty z pergaminu, księgi radzieckie( czyli Rady Miasta Krakowa), księgi metrykalne oraz pieczęcie ( w tym samego króla Zygmunta I Starego).

Dzięki uprzejmości prowadzącego dzieci mogły zobaczyć parafialną księgę metrykalną Witkowic z roku 1900.

Uczniowie świetnie sobie radzili z odczytywaniem napisów po łacinie zarówno z dokumentów pergaminowych jak i z ksiąg. Brawo!!!

Następnie każdy mógł się sprawdzić jako cukiernik w Manufakturze Czekolady. Dzieci najpierw zapoznały się pokrótce z historią czekolady, a następnie wykonywały ręcznie pralinki i trufle oraz malowały tabliczki czekolady.

Zabawa była bardzo..........słodka!