Koleżeńskie korepetycje

Drodzy Uczniowie!

Świat jest piękny, dzięki temu, że jesteśmy różni - jedni uwielbiają sport, inni przedmioty humanistyczne, a jeszcze inni ścisłe czy przyrodnicze.

W naszej szkole rozpoczyna się projekt koleżeńskich korepetycji. Uczniowie, którzy potrzebują wsparcia z tzw. przedmiotów wiodących (j. polski, matematyka, j. angielski) mogą uzyskać pomoc od… swoich kolegów i koleżanek z klas 7-8 należących do Szkolnego Koła Wolontariatu „Pomocne Jeże”!

Uczniowie, którzy chcą udzielać korepetycji, muszą uzyskać rekomendacje: rodziców, wychowawcy i nauczyciela przedmiotu, a następnie podpisać kontrakt.(Do pobrania na stronie szkoły) Najważniejszym kryterium jest deklaracja systematycznej pomocy.

Założenia:
1. Pomoc jest bezpłatna.
2. Uczniowie deklarują preferowaną formę spotkania (zdalna - za pomocą MTeams lub stacjonarna - w szkole).
3. Spotkania będą odbywać się cyklicznie i regularnie.
4. W razie braku możliwości spotkania, uczniowie informują o tym koordynatora (P. Iwona Walkowiak), a także siebie nawzajem.
5. Koordynator, jak i opiekunowie Wolontariatu, mogą uczestniczyć w zajęciach w ramach ich hospitacji.
6. Uczniowie udzielający korepetycji muszą posiadać rekomendacje: rodzica, wychowawcy i nauczyciela przedmiotu, z którego chcą nieść pomoc.
7. Spotkania muszą odbywać się w atmosferze szacunku, zrozumienia i otwartości.
8. Korepetycje koleżeńskie przeznaczone są dla uczniów SP nr 68 w Krakowie.

Poniżej znajduje się arkusz, w którym należy wpisać chęć wzięcia udziału - jako korepetytor lub osoba chętna do otrzymania koleżeńskiej pomocy:

Należy również zgłosić przez Librus do P. Iwony Walkowiak chęć przystąpienia tej do inicjatywy.

Zapraszamy!
Iwona Walkowiak