Konkurs: „Z poprawną polszczyzną na co dzień"

Propagowanie kultury języka polskiego w czasach, gdy panoszy się skrótowość i kolokwializm językowy to rzecz ogromnie ważna. Również w tym roku uczniowie klas drugich i trzecich brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym „Z poprawną polszczyzną na co dzień". Do drugiego etapu, który odbył się 15 stycznia 2015 roku zakwalifikowało się aż 29 uczniów! Wszystkim gratulujemy i życzymy udziału w finale ogólnopolskim! Wyniki II etapu już 2 marca.

Uczniowie, którzy zakwalifikowali się i pisali prace w II etapie:

Klasa II a: Aleksandra Zawrzykraj, Anna Olejarz, Franciszek Korbiel, Kamila Ogórek, Patrycja Malinowska, Wiktor Dyląg, Zosia Niżańska

Klasa II b: Ewa Szterbicka, Hanna Kręcisz, Jagoda Kowalska, Karol Kowalski, Krzysztof Ząbczyk, Lena Wiśniewska, Martyna Kieć, Natalia Sułowska, Szymon Haligowski, Szymon Wiszniewski

Klasa III a: Anna Boroń, Katarzyna Ścirko, Maria Blarowska

Klasa III b: Amelia Bunikowska, Amelia Łoboz, Kacper Ptasznik, Karol Antosiak, Konrad Matusik, Oliwia Knapik, Oliwia Troczyńska, Wojciech Spasiuk, Łukasz Haligowski

*****************************************************************

Do ogólnopolskiego etapu konkursu „Z poprawną polszczyzną na co dzień” zakwalifikowało się aż czterech uczniów z edukacji wczesnoszkolnej! Finaliści to: Anna Olejarz – klasa IIa, Hanna Kręcisz – klasa IIb, Amelia Łoboz i Konrad Matusik – klasa IIIb. Gratulujemy i trzymamy kciuki za powodzenie w finale!