"Lato w szkole" w naszej szkole!

Tego lata nasza szkoła zorganizowała już po raz drugi akcję "Lato w szkole" dla uczniów chcących aktywnie i ciekawie spędzić pierwsze dwa tygodnie wakacji. Harmonogram przygotowany przez prowadzących zajęcia wychowawców oferował szeroki wachlarz możliwości wykorzystania wspólnie spędzonego czasu. Zajęcia miały na celu przede wszystkim dobrą zabawę, aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, edukację (m.in. w zakresie prozdrowotnym i proekologicznym) oraz integrację uczestników.

Pierwszego dnia uczestnicy zajęć spędzili czas na sali gimnastycznej grając w unihokeja, mini piłkę nożną, mini koszykówkę; biorąc udział w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz w sportowych zawodach. Kolejnego dnia szkołę odwiedzili pracownicy Straży Miejskiej Miasta Krakowa, którzy przeprowadzili zajęcia tematyczne "Bezpieczne wakacje", a następnie zaprosili dzieci do wspólnej, aktywnej zabawy. W środę uczniowie wybrali się do Krakowskiego Szkolnego Ośrodka Sportowego, gdzie pod okiem ratownika trenowali swoje umiejętności pływackie, a po tym intensywnym wysiłku wypoczywali w grocie solnej relaksując się przy odpowiednio dobranej muzyce. Czwartek był dniem pełnym smacznych i zdrowych przekąsek, bowiem dzieci wraz z wychowawcami przygotowywali owocowe sałatki, szaszłyki, desery i koktajle. Jednym słowem: było pysznie! Wszystkie łakocie zostały ze smakiem zjedzone na pikniku odpoczywając na zielonej trawce i korzystając z pięknej, letniej pogody. Kolejnego dnia, w piątek, dzieci miały okazję wziąć udział w niezwykłej lekcji prahistorii. Zwiedzając Jaskinię Wierzchowską uczestnicy wzięli również udział w Olimpiadzie Jaskiniowców, poznali historię Człowieka Pierwotnego, a po tych emocjonujących zdarzeniach miało miejsce ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz gry na świeżym powietrzu.

Kolejny tydzień akcji, podopieczni rozpoczęli od ponownej wizycie na basenie KSOSu Kurdwanów. Podobnie jak tydzień wcześniej - i tym razem oprócz doskonalenia umiejętności pływackich i zabaw w wodzie, odbyli "kąpiel" solankową w grocie solnej. Wtorek był dniem warsztatów fotograficznych. Uczniowie przynieśli na zajęcia swoje aparaty, które później wykorzystywali w czasie zajęć terenowych. Po powtocie z pleneru odbył się konkurs na najlepsze zdjęcie, a następnie na sali gimnastycznej dzieci miały możliwość oglądnięcia studia fotograficznego. Każdemu z uczestników wykonano pamiątkowe zdjęcie, które będzie można oglądnąć w galerii na końcu artykułu. W następnym dniu autokarem grupa udała się na warsztaty kulinarne do Akademii Gotowania, gdzie pieczono własnoręcznie przygotowane chałki. W przedostatnim dniu półkolonii, uczniowie mieli zaplanowane zajęcia terenowe, polegające na obserwacji przyrody oraz konkurs plastyczny na najpiękniejszy krajobraz okolicy. Na zakończenie akcji, uczniowie mieli dzień gier i zabaw, w związku z czym sami mogli sobie wybrać co chcą robić. Królowały w tym dniu piłka nożna i unihokej. W trakcie zajęć uczniowie zjedli także kiełbaski z grilla (którego z uwagi na pogodę nie udało się rozpalić, jednak na ratunek przybyły panie ze stołówki szkolnej, które usmazyły kiełbaski w piecu). NA zakońćzenie dnia wychowawcy przygotowali słodki poczęstunek dla każdego i włączyli w świetlicy bajkę o dinozaurze.

Akcję "Lato w mieście" z pewnością można zaliczyć do udanych, dzieci bardzo żałowały, że to już koniec półkolonii, a najlepszym dowodem dobrze wspólnie spędzonego czasu - były ich uśmiechy. Zapraszamy ponownie za rok! :-)

Wychowawcy: Paulina, Iwona i Jakub

Galeria "Lato w szkole"