List z Syrii

Oto list, który otrzymała nasza szkoła ze Szkoły Al Rihaya w Damaszku (Syria), dla której zorganizowaliśmy w zeszłym roku projekt artystyczno-edukacyjny Nieustannie czyń dobro oraz dokument przekazania środków uzyskanych w aukcji prac plastycznych.

Drodzy Dobroczyńcy ze Szkoły nr 68 im. Jerzego Bińczyckiego,
nasze słowa nie wystarczą, aby wyrazić nasze podziękowania i naszą wdzięczność za Wasze dary. Szczególnie, że zbiórka tych darów była owocem wspaniałej pracy Waszych uczniów. Niech Pan Bóg błogosławi Wam i wszystkim Waszym przedsięwzięciom.
Byliśmy bardzo poruszeni wirtualną wystawą zrealizowaną przez Państwa uczniów!!! Bądźcie pewni, że my Syryjczycy nie znamy wszystkich miejsc, które zaprezentowaliście, a przede wszystkim nasi uczniowie, ponieważ wojna nie pozwoliła nam na wyjścia szkolne. Naszym największym wyjściem było wychodzenie do szkoły i powrót do naszych domów.
W październiku 2021 przeżywaliśmy wielką radość z powrotu do naszej szkoły, która została zniszczona przez wojnę.
Z naszej strony, aby wyrazić naszą wdzięczność, próbowaliśmy odkryć Wasz kraj. Nasi uczniowie dokonali poszukiwań i zrealizowali kilka tablic o Polsce, zwłaszcza o Krakowie. Inni uczniowie odkryli tańce folklorystyczne i chcieli je odtworzyć (mamy nadzieję, że się Wam spodobało).
Ta wymiana była dla nas bardzo wzbogacająca.

List

Potwierdzenie

Z wielką wdzięcznością i modlitwą.

Dyrektor Wspólnoty Sióstr Szarytek
Soeur Jihane Elaoudat Allah