Obchody dni Ofiar Gestapo i 77. rocznicy agresji Związku Sowieckiego na Polskę

Rok szkolny 2016/2017 zainaugurowaliśmy udziałem w dwóch ważnych uroczystościach patriotycznych. Poczet sztandarowy reprezentował naszą szkołę podczas Dni Pamięci Ofiar Gestapo oraz obchodów 77. rocznicy agresji Związku Sowieckiego na Polskę.

Muzeum historyczne miasta Krakowa już po raz 10 zorganizowało dni pamięci                    o niewinnych ofiarach zamęczonych w katowniach Gestapo oraz o terrorze, jaki wobec krakowian stosowała bezpieka niemiecka i rosyjska.

Dzień 17 września to kolejna tragiczna karta historii Polski. Agresja ZSRR na Polskę ostatecznie przesądziła o kolejnym upadku polskiej państwowości. W tym dniu przypomniano światu, że za wojnę odpowiedzialne jest również ZSRR, a nie tylko III Rzesza. Obchody 77. rocznicy rozpoczęły się w piątek 16 września o godz. 11:00 uroczystą mszą w Bazylice Mariackiej, po czym przemarszem pod Krzyż Pamięci Narodowej i Tablicę Zesłańców przy placu im. O. Gen. Adama Studzińskiego. Dla naszych uczniów była to kolejna okazja do wzięcia udziału w żywej lekcji historii.