Odblaskowe Sprzątanie Świata w naszej szkole

19 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „Sprzątaniu Świata”. Hasło przewodnie tegorocznej akcji brzmiało: Turysto, szanuj środowisko. Najpierw odbyły się apele, w czasie których została przypomniana idea akcji. Uczniowie kl. 1D przygotowali prezentację dotyczącą roli lasów oraz metod ich ochrony. Poszczególne klasy zaprezentowały okrzyki o tematyce ekologicznej. Następnie Pani dyrektor Maria Lachowicz-Stankiewicz i Pani wicedyrektor Beata Barucha ogłosiły wyniki konkursów ekologicznych. Po apelach nasi uczniowie pod opieką wychowawców, wyposażeni w odblaski, worki i rękawiczki ochronne udali się do Lasku Witkowickiego. Jak co roku zebraliśmy dużą ilość śmieci. Zakończyliśmy akcję z poczuciem bardzo dobrze wykonanej pracy. Towarzyszyła nam nadzieja, że kolejna akcja będzie mniej obfita w porozrzucane śmieci w miejscach, które powinny cieszyć oko swoim naturalnym pięknem, a nie szpecić brzydotą porozrzucanych odpadów.

Osobami odpowiedzialnymi za organizację akcji „Sprzątanie świata – 2014" byli następujący nauczyciele: p. Iwona Śliwa, p. Justyna Jankowska, p. Paulina Bronicka i p. Andrzej Białek.

Wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy wzięli udział w akcji serdecznie dziękujemy za działania na rzecz ochrony środowiska!

Wyniki konkursów:

Klasa 6B – 1 miejsce w konkursie na plakat ekologiczny w kategorii klas 4-6

Klasa 2B - 1 miejsce w konkursie na plakat ekologiczne w kategorii klas 1-3

Klasa 1o – 1 miejsce w konkursie na plakat ekologiczne w kategorii Gimnazjum

Patrycja Szymla – zwyciężczyni w konkursie fotograficznym (Szkoła Podstawowa)

Ewelina Piórecka – zwyciężczyni w konkursie fotograficznym (Gimnazjum)

Wszystkich uczniów i nauczycieli zapraszamy na wystawę prac zgłoszonych do konkursu fotograficznego. Zdjęcia można podziwiać przed pracownią biologiczno-chemiczną (s.207)