Owoce i warzywa na śniadanie (?), owszem podejmuję wyzwanie!

W każdy poniedziałek w naszej szkole na gazetce Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej  zawiśnie prezentacja wybranego owocu lub warzywa (w języku polskim i niemieckim). Z opisu będzie można  dowiedzieć się, gdzie dany produkt rośnie, jakie są jego właściwości, jakie cenne substancje odżywcze zawiera itd.

Wybrany produkt będzie głównym składnikiem piątkowego, szkolnego, drugiego śniadania! W przygotowaniu posiłku liczy się Wasza kreatywność !

Jakie są korzyści z podjęcia wyzwania?

Każdy kto  zgłosi się do zmagań otrzyma specjalny blankiet, na którym co piątek zbierał będzie pieczątki. Warunkiem uzyskania pieczątki jest przygotowanie
w domu oraz pokazanie dyżurującym  (na pierwszej piątkowej  przerwie przy sklepiku szkolnym)  członkom Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej zdrowego śniadania, w którym  główną rolę gra warzywo lub owoc zaprezentowany na  poniedziałkowej  gazetce samorządowej.

Co daje zbieranie pieczątek?

Każdy kto zbierze pięć pieczątek, otrzyma tzw.  KOŁE RATUNKOWE. Będzie można je wykorzystać, jednorazowo, przez okres miesiąca w sytuacjach kiedy jest niezapowiedziana kartkówka, zapomnieliście odrobić zadania domowego, zapomnieliście stroju na wf  lub jesteście nieprzygotowani do lekcji, a nauczyciel zaprosił Was do odpowiedzi . W momencie wykorzystania koła ratunkowego nauczyciel  odbiera Wam, podpisuje go i składa w dokumentacji Samorządu Uczniowskiego.

Zmagania ruszają od poniedziałku, 16 października 2017 r.

Opiekun Samorządu Szkolnego Szkoły Podstawowej mgr Monika Satoła