Poczytaj mi, przyjacielu

Uczniowie klas V-VI (również starsi w przypadku braku chętnych z klas V-VI) realizują projekt "Poczytaj mi, przyjacielu" w grupie przedszkolnej 5-6 latków.

Projekt promuje ideę wolontariatu oraz ma za zadanie rozbudzić zamiłowanie do literatury, a także kształtować nawyk czytania książek i promować czytelnictwo wśród najmłodszych.

W ramach działań Wolontariusze z naszej szkoły przygotują cykl regularnych spotkań czytelniczych dla przedszkolaków. Ma on polegać na czytaniu książek dostosowanych do wieku odbiorców (po konsultacji z polonistami), np. fragmenty powieści przygodowych, wiersze, bajki, baśnie itp.

Poniżej umieszczony został link do tabeli, w której chętni Wolontariusze zapisują swoje imiona i nazwiska oraz wybierają odpowiadający im dzień (2 osoby na przerwie 15-minutowej, o godz. 12.30; we wtorki, środy i czwartki - do wyboru).

Link jest również dostępny na stronie szkoły w zakładce "Wolontariat":

W zależności od obłożenia danego dnia, daty spotkań będą ustalane indywidualnie dla każdej pary.

Czas trwania projektu to 6 tygodni. Jeśli zainteresowanie będzie duże, okres ten może zostać wydłużony.

Zapraszamy do udziału!
Iwona Walkowiak