Projekt edukacyjny CZY WIESZ, CO JESZ? Podstawy o zdrowym żywieniu.

Grupa uczniów z klasy VIa, do której należą Jagoda Fijałka, Dominika Makola, Olimpia Maciejowska, Marta Kulas, Oliwia Krawczyk, Magdalena Rojowska, Wiktoria Miller, Weronika Zuchowicz, Marika Ryszka, Kamil Kaliciak oraz Wojciech Rzeźnik postanowili przyłączyć się do programu edukacyjnego współtworzonego wraz z Domem Kultury im.C.K.Norwida w Krakowie oraz Małopolską Wyższą Szkołą im. J.Dietla w Krakowie (wydział Dietetyki).

Program ten ma na celu promocję zdrowia, zdrowego stylu życia i zdrowego odżywiania!!!

Zachęcamy wszystkich do udziału w licznych akcjach, które organizują uczniowie, m.in. kiermaszach zdrowia, prezentacjach, konkursach itd….

Tablice informacyjne znajdują się w miejscu najczęściej odwiedzanym przez społeczność szkolną i rodziców, a mianowicie w szatniach (podziemia szkoły) .

Zapraszamy również na stronę bloga, który założyli uczniowie, aby PROMOWAĆ ZDROWIE:

dietetycyzporzeczkowej.blogspot.com.

Aby zebrać plony trzeba zasiać ziarno

Kierując się tym o to stwierdzeniem przeprowadziliśmy akcję promocyjną programu. Między 19 a 23 grudnia rozdawaliśmy świąteczne podarki. W ich skład wchodziły: ulotka na zdrowe wigilijne danie (jako alternatywa tradycyjnych dań wigilijnych), ściągawka na świąteczne zakupy, w której zawarte były wzory niezdrowych E-dodatków i ich skutków, a także sakiewkę z siankiem na wigilijny stół. Naszym celem było, aby poinformować społeczność szkolną o programie, w którym bierzemy udział oraz zachęcić ich do angażu w planowanych przez Nas kwestach, konkursach itp. ….

Opiekun grupy projektowej: mgr Monika Satoła