Skrzynka inicjatyw i pomysłów uczniowskich

„Skrzynka inicjatyw i pomysłów uczniowskich”

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego powstała  „Skrzynka inicjatyw
i pomysłów uczniowskich”. Skrzynka pocztowa, do której podczas przerw można wrzucać listy, znajduje się na biurku na szkolnym korytarzu, w starej części szkoły. Zachęcamy uczniów do umieszczania w skrzynce listów z prośbami, propozycjami lub sugestiami dotyczącymi funkcjonowania szkoły. Każdy list powinien być podpisany przez nadawcę, listy anonimowe nie będą czytane.  Szczegółowy regulamin znajduje się poniżej. Serdecznie prosimy o rozsądną
i przemyślaną korespondencję, inicjatywy spisywane dla żartów nie będą brane pod uwagę! Czekamy na Wasz głos!

Procedura zgłaszania inicjatyw i pomysłów uczniowskich

1. Każdy uczeń ma prawo zgłaszać inicjatywę.
  2. W celu zgłoszenia inicjatywy należy spisać ją na kartce wraz z podpisem i wrzucić do skrzynki znajdującej się w bibliotece („Inicjatywy  i pomysły uczniowskie”).
  3. Skrzynka będzie opróżniana jeden raz w tygodniu przez Zarząd Samorządu Uczniowskiego, a następnie zostaną podjęte dalsze kroki polegające na skierowaniu ich do osoby, od której zależy realizacja danej inicjatywy.
  4. Jeżeli propozycja będzie dotyczyła pracy szkoły zostanie przekazana pani Dyrektor do zapoznania i ewentualnej realizacji.
  5. W przypadku, gdy inicjatywa będzie skierowana do SU,  wówczas do wdrożenia inicjatywy zostanie powołany zespół z przewodniczącym na czele, który będzie odpowiedzialny za jej realizację.
  6. Po wdrożeniu inicjatywy zostanie przeprowadzona przez Zarząd Samorządu Uczniowskiego ewaluacja przeprowadzonych działań.
  7. Analiza zgłaszanych inicjatyw będzie dokonywana 2 razy do roku wraz z oceną skuteczności ich wdrożenia.
  8. Inicjatywy, które nie zostały zrealizowane w danym roku szkolnym lub będą w trakcie realizacji Zarząd SU przekazuje nowemu Zarządowi SU.