Światowy dzień kropki w klasach 7/8

Dzień Kropki to niezwykłe święto. Jego celem jest zwrócenie uwagi na rolę kreatywności w edukacji, a także ma na celu wzmocnienie pewności siebie.  Obchody Dnia Kropki zapoczątkowało wydanie przez Petera H. Reynoldsa książki pt. "Kropka". Opowiada ona o dziewczynce, która nie wierzyła we własne siły. Dopiero dzięki namalowaniu kropki, za co pochwaliła ją nauczycielka, dziewczynka rozkwitła i odnalazła w sobie wielki talent.

Jest to książka z wielkim przesłaniem, zarówno dla dzieci, jak i dla nauczycieli.

Podczas obchodów dnia kropki, symbolem owej kropki były odciśnięte opuszki palców, którym uczniowie dorysowywali różne elementy, tak aby powstawały kreatywne obrazy.  W drugiej części zajęć dzieciaki korzystały z kropkowego alfabetu, po to aby rozszyfrować swoje imię. Następnie uczniowie zostali podzieleni na zespoły szyfrowali pytania dotyczące wiedzy o naszej szkole. Zabawie nie było końca!

opiekun zajęć mgr Monika Satoła

nauczyciel biologii, chemii i fizyki