Udział w ogólnopolskim projecie EKO SZKOŁA

Szkoła Podstawowa im. Jerzego Bińczyckiego nr 68 bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie „EKO-SZKOŁA” w roku szkolnym 2019/2020.

„EKO – SZKOŁA” to ogólnopolski projekt edukacyjny skierowany do szkół, przedszkoli i placówek edukacyjnych. Powstał, w celu stworzenia sieci placówek, które poprzez współpracę, będę dzielić się pomysłami, jak kształtować ekologiczną świadomość młodego pokolenia.

Cele projektu:

1. Wywołanie dyskusji na temat skutków degradacji środowiska dla przyszłych pokoleń;
2. Uświadomienie wszystkim, że mądre decyzje i świadome działania w życiu codziennym, mają wpływ na stan otaczającego nas środowiska.

3. Poszerzanie wiedzy uczniów dotyczącej ekologii i ochrony środowiska, ze szczególnym uwzględnieniem konsekwencji jakie niesie za sobą degradacja środowiska dla życia i zdrowia wszystkich żyjących w nim organizmów.

4. Pobudzanie uczniów oraz ich rodzin do aktywnego działania na rzecz środowiska, dzięki udziałowi w licznych akcjach tematycznych, które mają podnieść świadomość realnego wpływu na poprawę stanu środowiska.

5. Kształtowanie u uczniów postawy ekologicznego Polaka, Europejczyka i obywatela Świata.

6. Propagowanie zmiany własnych nawyków, których zadaniem będzie przeciwdziałanie degradacji środowiska w środowisku lokalnym, kraju, a także i na świecie;
7. Poznawanie środowiska lokalnego, w tym miejsc objętych ochroną (np. parki narodowe, parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody) oraz lokalizację pomników przyrody w najbliższej okolicy.

8. Wzbudzenie zachwytu nad pięknem otaczającej przyrody, a także wyzwolenie refleksji
o konieczności jej ochrony;

Zapraszamy do projektu „EKO-SZKOŁA”, aby wspólnie poprzez naukę i zabawę zwiększać wiedzę i świadomość uczniów oraz ich rodzin odnośnie właściwych postaw proekologicznych.

Idea projektu opiera się na promowaniu postaw proekologicznych, dlatego też zadanie projektowe polega na zorganizowaniu przez nauczycieli opiekunów i ich uczniowskiej grupy projektowej, kilku przedsięwzięć ekologicznych na terenie szkoły, skierowaną dla uczniów, rodziców, nauczycieli szkoły.

Opiekunowie projektu:

Monika Satoła