Wyprawka szkolna

W roku szkolnym 2014/2015 będzie kontynuowana pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników dla uczniów klas II-III i VI              szkoły podstawowej.

Pomoc taką można otrzymać:

• ze względu na kryterium dochodowe, gdy dochód na jednego członka rodziny nie przekracza 539 zł netto
  • decyzją dyrektora szkoły, jeśli dochód przekracza 539 zł, ale istnieją inne przesłanki do otrzymania pomocy :

- ubóstwo,

- sieroctwo,

- bezdomność,

- bezrobocie,

- niepełnosprawność,

- długotrwała lub ciężka choroba,

- przemoc w rodzinie,

- potrzeba ochrony ofiar handlu ludźmi,

- potrzeba ochrony macierzyństwa lub wielodzietności,

- bezradność w sprawach opiekuńczo-wychowawczych i prowadzenia gospodarstwa domowego, zwłaszcza w rodzinach niepełnych lub wielodzietnych,

- brak umiejętności w przystosowaniu do życia młodzieży opuszczającej całodobowe placówki opiekuńczo-wychowawcze,

- trudności w integracji cudzoziemców, którzy uzyskali w Rzeczypospolitej Polskiej status uchodźcy lub ochronę uzupełniającą,

- trudności w przystosowaniu do życia po zwolnieniu z zakładu karnego,

- alkoholizm lub narkomania,

- zdarzenie losowe i sytuacja kryzysowa,

- klęska żywiołowa lub ekologiczna

• dla uczniów słabowidzących, niesłyszących, słabosłyszących, z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją, z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera, z upośledzeniem w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym, z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżejposiadającego orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego- DOTYCZY SZKOŁY PODSTAWOWEJ ( z wyjątkiem kl. I ) i GIMNAZJUM!

Wnioski do pobrania dostępne u pedagoga szkolnego s.26 ( obok pokoju nauczycielskiego).

Do wniosków należy dołączyć:

- zaświadczenie o wysokości dochodów (dotyczy kryterium dochodowego)

• jeżeli rodzina korzysta ze świadczeń rodzinnych w formie zasiłku rodzinnego lub dodatku do zasiłku rodzinnego zamiast zaświadczenia o wysokości dochodów wnioskodawca przedkłada zaświadczenie ( kartę zasiłkową) o korzystaniu z świadczeń rodzinnych,
  • jeżeli rodzina nie korzysta ze świadczeń rodzinnych wnioskodawca przedkłada dokumenty umożliwiające określenie wysokości dochodu rodziny w 2012r.

- kopię orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego ( w przypadku uczniów posiadających takie orzeczenie)

TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW

01. 09 godz. 9.00-11.00; 02.09-05.09 godz. 9.00-13.30 u pedagoga szkolnego.

Szczegółowe informacje i wnioski do druku: www.portaledukacyjny.krakow.pl w zakładce Aktualności/ Wyprawka szkolna 2014